Rola kontroli wewnętrznej w procesie badania
Celem szkolenia jest:
Celem szkoleń jesz zaprezentowanie obszarów kontroli wewnętrznej w badaniu sprawozdań finansowych u klienta. Zajęcia będąmiały formę warsztatową.
Proponowany program stanowi propozycję, która może być modyfikowana w zależności od Państwa zapotrzebowania.
Kurs stacjonarny lub online na żywo
Poza tradycyjną formą stacjonarną, kurs prowadzony będzie również online w czasie rzeczywistym
Prowadzący:
Biegły rewident – dyrektor ds. kontroli jakości w departamencie audytu w firmach audytorskich wcześniej manager i dyrektor w działach audytu firm audytorskich. Wspiera zarząd w kierowaniu działem audytu – nadzoruje realizowane projekty, prowadzi kontrolę jakości wykonywanych projektów, konsultacje merytoryczne z zakresu rachunkowości, sprawozdawczości, standardów rewizji, kodeksu etyki.
Prowadzi szkolenia wewnętrzne dla pracowników i współpracowników z zakresu rewizji finansowej, organizacji pracy w dziale audytu. Kontroluje, nadzoruje i monitoruje wewnętrzny system kontroli jakości. Bierze udział w tworzeniu i projektowaniu procedur i procesów obowiązujących w firmie audytorskiej.
Bada sprawozdania finansowe, dokonuje przeglądów pakietów konsolidacyjnych, prowadzi doradztwo z zakresu rachunkowości, doradztwo biznesowe w zakresie rachunkowości dla klientów przy nietypowych transakcjach gospodarczych. Powyższe usługi świadczyła na rzecz klientów z branż produkcyjnej, deweloperskiej, handlowej, energetycznej, fundacji, a także „dużej” spółki miejskiej.
Koszt i terminy szkolenia:
do ugodnienia
Zapewniamy uczestnikom:
- wszystkie niezbędne do nauki materiały: akty prawne i materiały autorskie przygotowane przez wykładowców
- serwis kawowy
Szkolenie “Rola Kontroli Wewnętrznej w procesie badania” jest realizowane w ramach naszej oferty na szkolenia dla biegłych rewidentów.
Kurs jest realizowany w siedzibie Centrum Edukacji Ekspert ul. Grażyny 15, lok 107, piętro I, 02-548 Warszawa.
Program szkolenia Rola Kontroli Wewnętrznej w procesie badania
1. Badanie wg MSB – jego etapy, istota, podstawy – krótki wstęp
2. Możliwe przypadki stosowania testów kontroli w trakcie badania.
3. Kontrole wewnętrzne w procesie planowania badania:
- identyfikacja kontroli znaczących dla badania (proces poznania jednostki jako podstawa do identyfikacji kontroli oraz ryzyk badania, przedstawienie praktycznego sposobu do identyfikacji kontroli na kluczowych procesach obowiązujących w spółce – „Walk trough”),
- ocena kontroli znaczących dla badania (testowanie zidentyfikowanych kontroli, czy są efektywne – przeprowadzanie testów kontroli, przykłady testów dla wybranych procesów klienta jak np. sprzedaż, zakupy, płatności, wynagrodzenia, sprawozdawczość finansowa),
- Case study dla wybranego procesu – np. wywiad z dyrektorem sprzedaży klienta XYZ, wspólna z grupą identyfikacja kontroli w procesie i projektowanie testu w celu oceny efektywności rozpoznanych kontroli.
4. Wpływ zidentyfikowanych kontroli na ryzyko oraz na plan badania, jak kontrole wpływają na dobór procedur badania w ramach reakcji na zidentyfikowane ryzyko.
5. Zastosowanie testów kontroli jako procedur badania stanowiących reakcję na ryzyko, w postaci testów wielokrotnego zastosowania.
Opinie uczestników
